KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15597285

nr 1559 7285

Einar Norelius

(1900-1985), Sverige

Teckning, Tusch, Monogramsignerad 67,11x12 cm, yttermått inklusive ram: 22x21

Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 28 augusti 2023
kl 18:41:35

28/8 13:00:40 1      100 kr
28/8 18:27:33 2      Vinnande bud

Einar Norelius

Läs mer om Einar Norelius